Óraátállítás és időjárási frontok – ez a kettő együtt kicsit sok
Legalábbis a meteoklinika szakemberei szerint panaszokat okozhat a szokatlan meleg is és az óraátállítás is – ez a kettő pedig egyszerre sok lehet az arra érzékeny embereknek. Az elkövetkezendő napokban lassan hozzászokik a szervezetünk a téli időszámításhoz, ez pedig tünetekkel járhat.
Az időjárási frontok és az óraátállítás miatt is vérnyomás-ingadozásra lehet számítani, és emésztési problémák is felléphetnek a meteoklinika cikke szerint.

Ezen kívül – mivel a szél is időnként megerősödik – a fejük is fájhat, idegesség,nyugtalanság is jelentkezhet. Azt tanácsolják, hogy pihenjünk, amennyit csak lehet, és tudatosan kerüljük a konfliktusokat. Sokat sétáljunk friss levegőn, de jól fel kell öltözni, mert ilyenkor már nagyon könnyen megfázhat az ember.

Az óraátállítás egyeseket tartósan is megviselhet. Alvászavarok, álmosság jelentkezhet. De ingerültebbek is lehetnek, és koncentrálási problémák is jelentkezhetnek.
Legtöbbször azonban néhány nap alatt átáll a szervezet az új időszámításra – kellemetlen vagy fájdalmas tünetek nélkül.
(MTI)